KUJAWSKI TRUCK CENTER

mercedes atego samochód ciężarowy ciężarówka mercedes
06 lutego 2023

Cysterna paliwowa dla Geofizyki

Po raz drugi w ostatnich miesiącach wydana została w Kujawski Truck Center cysterna paliwowa na terenowym podwoziu Arocsa. To niecodzienne wydarzenie wynika z wybranego podwozia, które w tym wypadku stosowane jest niezwykle rzadko. Najczęściej cysterny wykonywane są na podwoziach drogowych do szybkiego przemieszczania się na różnych trasach. W tym przypadku. Arocs trafił do toruńskiej Geofizyki, by dostarczać paliwo do specjalistycznych maszyn samobieżnych – wibratorów sejsmicznych wykorzystywanych do poszukiwań ropy i gazu ziemnego, czy też prac badawczych pozwalających na rozpoznanie geologicznej budowy ziemi.
Zamówiony model to 2-osiowe podwozie z napędem na 4 koła i mocą silnika 320 KM. Sama cysterna pomieści 8 tys. litrów paliwa. Niezwykle wytrzymała konstrukcja kabiny, umożliwi nie tylko dobrą orientację oraz łatwą i precyzyjną obsługę wszystkich funkcji pojazdu, na uwagę zasługuje też zwrotność 2-osiówki, a w konsekwencji poruszanie po wymagającym terenie.

- To dla nas niezwykle ważny pojazd. Będzie dostarczał paliwo do urządzeń sejsmicznych pracujących nie tylko w Polsce ale także Europie, czy też na Bliskim Wschodzie – mówią Michał Leszczyński, kierownik Wydziału Pojazdów Geofizyki Toruń oraz Benedykt Dytrych, Inżynier Transportu. – Średnio w ciągu roku mamy od 6 do 8 grup badawczych ulokowanych w różnych zakątkach. Taka cysterna jest w stanie dostarczyć paliwo do ok. 5 urządzeń, tzw. wibratorów sejsmicznych, pracujących niekiedy przez całą dobę w niełatwym terenie.

Pierwsze zadania przed nowym ciągnikiem już niebawem, prawdopodobnie w końcówce stycznia cysterna wyruszy na polskie drogi, dopiero po przetarciu w dalsze trasy.

 

BDO 000315060

+ 48 56 662 90 50

ZOSTAW OPINIĘ

POLITYKA PRYWATNOŚCI

RODO

Kujawski Truck Center Mercedes Benz Truck

Kujawski Truck Center 2021 |

Kujawski Truck Center Sp.z.o.o

Rogówko 114B, 86-162 Lubicz

ul. Magazynowa 14, 87-300 Grudziądz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kujawski Truck Center 2021

Kujawski Truck Center Mercedes Benz Truck